تمیز کردن سرامیک

تمیز کردن سرامیک

کاشی های سرامیکی هم در گذشته و هم امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و طرفداران خود را همچنان حفظ کرده است.

برای اینکه سرامیک های شما حالت درخشانی و کیفیت خود را به صورت همیشگی به همراه داشته باشند، بهتر است حداقل هفته ای یکبار به طور منظم به تمیز کردن آن ها اقدام نمایید.

تمیز کردن سرامیک

  • قبل از هرکاری باید تمامی گرد و غبار و دیگر خرده آشغال ها را با استفاده از یک جارو از روی سرامیک های کف جمع آوری کنید.
  • سپس برای پاک کردن سرامیک های کف نیازی به مواد شوینده نمی باشد و از تی های پارچه ای و دستمال که کمی مرطوب می باشد استفاده می کنیم که باعث درخشان و نو شدن سرامیک می شود.
  • پس از کشیدن دستمال و یا تی، بلافاصله از یک پارچه خشک برای خشک کردن سرامیک استفاده می کنیم تا در قسمت های مرطوب کف، گرد و غبار جدید ننشیند و همچنین با این کار از لغزنده شدن سرامیک جلوگیری می شود.
  • خط دوغاب که مرز بین سرامیک ها می باشد پس از مدتی به خود جرم گرفته و رنگ آن ناخوشایند می شود. برای تمیز کردن این قسمت از سرامیک کف، جوش شیرین و آب را به مقدار مساوی با هم مخلوط می کنیم و روی دوغاب ها می ریزیم و برای چند ساعت اجازه می دهیم که این مخلوط روی آن بماند. سپس با استفاده از یک فرچه و یا مسواک قدیمی محکم و با دفت بالا روی آن میکشیم و در نهایت با یک اسفنج خیس شده در آب گرم مخلوط باقی مانده را پاک می کنیم.
  • برای تمیز کردن سرامیک ها با استفاده از مواد شوینده باید توجه داشت که ابزارها و شوینده هایی استفاده می شود باید کمترین میزان سابندگی را با سطح سرامیک به همراه داشته باشند. توصیه می شود در ابتدا برای تمیز کردن سرامیک ها همیشه از آب استفاده شود. در هنگام استفاده از مواد شوینده بهتر است مقداری از آن را بر روی قسمتی از سرامیک که خارج از دید می باشد ریخته تا از تغییر نکردن رنگ سرامیک اطمینان پیدا کنید.

نحوه تمیز کردن سرامیک

تمیز کردن سرامیک از لکه‌ها

  • برای از بین بردن لکه های چای، قهوه و یا آبمیوه از روی سرامیک می بایست از مایع ظرفشویی و آب گرم استفاده کرد. در صورت پاک نشدن کامل این لکه ها می توان از محلول ۱۰ میلی لیتر سفیدکننده و یک قوطی ۱ لیتری آب یا پراکسید هیدروژن آنها را از روی سرامیک پاک کرد.
  • برای تمیز کردن لکه های خون از روی سرامیک می توان از یک پارچه یا اسفنج آغشته به محلول سفید کننده و یا آب اکسیژنه استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن سرامیک از لکه های قیر، شمع و یا آدامس از یخ استفاده کنید. برای این کار یک کیسه پلاستیکی زیپ دار را پر از مکعب های یخی میکنیم و روی لکه های سرامیک میگذاریم تا پس از ۱۰ دقیقه استحکام لکه را بررسی کرده و در صورتی که ماده چسبناک یخ زده بود تا جایی که ممکن است آن را به دقت بخراشید و سپس رنگ مافی مانده را با روش های گفته شده پاک کنید.
  • همچنین اگر لکه‌ها قدیمی و عمیق باشند میتوان از خدمات کفشویی استفاده کرد .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *